Csak, hogy pontosítsunk, csak hogy tudjuk, miről is folyik a polémia mostanság.

Az Európai Unió Alapjogi Chartája

/RÉSZLET/

"11. cikk

A véleménynyilvánítás és a tájékozódás szabadsága

(1) Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához. Ez a jog magában foglalja a véleményalkotás szabadságát, valamint az információk és eszmék megismerésének és közlésének szabadságát anélkül, hogy ebbe hatósági szerv beavatkozhatna, továbbá országhatárokra való tekintet nélkül.

(2) A tömegtájékoztatás szabadságát és sokszínűségét tiszteletben kell tartani."

Forrás innen, ahol a teljes szöveget át lehet tanulmányozni, s melyet a hazám, az EU-hoz való csatlakozáskor magára kötelezőnek elfogadott.




A kép innen: Kérdéses az alapjogi charta alkalmazhatósága a médiatörvényre, mely cikket nem árt elolvasni.
Közben persze felmerül bennem a kérdés, hogy az EU
 Alapjogi Chartája az amit alkalmazni kell a mi médiatörvényünkre, vagy a mi törvényünknek kell megfelelnie az előbbinek, mely -általunk is aláírtan, deklaráltan- magasabbrendű szabályozás.
De én nem értek hozzá, ehhez sem, ám kevés eszem helye mégis sokszor képes gondolkodóba esni. Sőt, olyan vágyak ébrednek benne, hogy mi lenne, ha mások is ilyesmit tennének, mielőtt térdre vetik magukat egy jellegzetes fejfedőt viselő, nagyformátumú, de igen alacsony férfiúról elnevezett komlexussal gátolt vezér minden hagymázas ötlete előtt...
 

A bejegyzés trackback címe:

https://talema.blog.hu/api/trackback/id/tr634157354

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása